Broken Arrow

Bij de borstcrawl is het belangrijk om je hand recht naar voren in te steken. Dus niet op het water te leggen. Let daar bij ook op dat je hand niet gedraaid is. Vanaf de zijkant mag de palm van je hand niet zichtbaar zijn. Het is dus NIET de bedoeling dat je duim eerst het water raakt.

Door middel van de Broken Arrow oefening kan je op een juiste manier leren om je arm in het water te steken. De oefening moet heel rustig en bijna in slow motion worden uitgevoerd.

Mantra: 

  1. Arm naar het plafond
  2. Ontspan je onder arm
  3. Steek in
  4. Maak je slag en draai door
  5. Haal adem
  6. Kijk weer naar beneden

UNCO oefening

Veel zwemmers hebben moeite met de timing van de doorhaal en ademhaling. De UNCO-oefening kan je daarbij helpen.

UNCO staat voor Uncoordinated!

In het begin kan de oefening lastig zijn. Maar als je hem eenmaal door hebt is hij heerlijk om te doen en helpt de oefening de timing van je doorhaal en ademhaling

Aandachtspunten:

  • Met flippers
  • Schouders naar achter, borst naar voren.
  • Een arm op je zij
  • Elke slag ademhalen
  • Haal adem aan de kant waar je je arm NIET gebruikt
  • Roteer naar beide kanten 45-60 graden

Wrikken achteruit

Wrikken (Engels: scullen) is een oefening om meer stuwing door het water te ‘voelen’ in de doorhaal (catch)

Er zijn verschillende varianten. Dit filmpje legt de correcte uitvoering uit van Achter uit wrikken.

Aandachtspunten:

  • Mooi vlak in het water liggen.
  • Tenen wijzen naar de overzijde van het bad
  • Je armen gestrekt achter je
  • Je handen zwaaien naar achteren
  • Vingertoppen ca. 30 cm onder de waterlijn
  • Eventueel met pull buoy tussen de benen (benen niet bewegen)

Het duikel keerpunt

Als je eenmaal de borstcrawl beheerst is het leuk om ook een goed keerpunt te leren. Het snelste keerpunt is het duikel keerpunt.

In deze video leggen we de belangrijkste aandachtpunten voor je uit.

Aandachtspunten:

  • Trek je met je een of twee armen in een koprol
  • Kin naar je borst en klein maken
  • Afzetten in stroomlijn en dan pas draaien naar je buik

Bekijk meer instructies op Youtube